• Kryptowaluta Ethereum.

Inwestowanie w kryptowaluty nową modą XXI wieku.

Inwestowanie w kryptowaluty to obecnie bardzo gorący temat. W Internecie mnożą się eksperci od elektronicznych pieniędzy.  Potencjalni inwestorzy coraz bardziej interesują się tym tematem. W poniższym artykule przybliżymy ciekawy temat, jakim jest inwestowanie  środków w pieniądze elektroniczne.

Rynek kryptowalut zarówno w Polsce, jak i na świecie przeżywa prawdziwe oblężenie. Wszystko głównie za sprawną spektakularnego wzrostu Bitcoina (BTC), który przez ostatnie miesiące podniósł się do piętnastu tysięcy dolarów amerykańskich.

Jego największą zaletą jest całkowita niezależność od jakichkolwiek instytucji i rządów państwowych, a także banków, a więc brak kontroli. Płatności tą walutą w zasadzie nie znają granic, a przeprowadzane transakcje pozostają anonimowe i całkowicie bezpieczne.

Bitcoin to oczywiście niejedyna kryptowaluta, aczkolwiek najbardziej w tej chwili popularna. Inwestycje w bitcoin w ostatnim czasie przynoszą ogromne zyski. Popularne stały się kopalnie kryptowalut, w których „górnicy” wstawiają swoje urządzenia do kopania Bitcoina lub innej kryptowaluty, tzw. „koparki”.

Inwestycja w koparki zwraca się już po kilku miesiącach, a inwestor zgarnia co miesiąc kilka tysięcy złotych. Koszt jednej koparki waha się w granicach od kilku do kilkunastu tysięcy dolarów, ale chętnych nie brakuje.

Inwestowanie w kryptowaluty – rozmaite refleksje.

Cały rynek kryptowalut jest na tyle wart,  na ile wierzą w niego jego użytkownicy. Jak widać, ta wiara rośnie, również wśród Polaków. To bardzo dobra informacja, gdyż korzystanie z kryptowalut uwalnia nas spod ucisku systemu, który inwigiluje i kontroluje nas na każdym kroku, nadkładając coraz to nowsze obostrzenia. Kryptowaluty to tak naprawdę odpowiedź wolnego rynku, na skorumpowany i przestarzały system bankowy. Rozmaici ludzie będą mogli skutecznie chronić swoje oszczędności przed nienasyconymi zapędami poszczególnych urzędów skarbowych. Znając odpowiednie hasło, można już teraz mieć dostęp do swojego majątku ulokowanego w kryptowalucie. Być może kryptowaluty są nawet lepszą być może inwestycją niż metale szlachetne. W odróżnieniu od metali szlachetnych  nie trzeba ponosić wielkich kosztów związanych z przechowywaniem ich.

Świetną pracę magisterską można by napisać o kryptowalutach. Jest to świetny temat z zakresu ekonomii oraz psychologii inwestowania.

One Comment

Dodaj komentarz