Inwestowanie w kryptowaluty nową modą XXI wieku

Rynek kryptowalut zarówno w Polsce jak i na świecie przeżywa prawdziwe oblężenie. Wszystko głównie za sprawną spektakularnego wzrostu bitcoina (BTC), który przez ostatnie miesiące podniósł się do piętnastu tysięcy dolarów amerykańskich.

Jego największą zaletą jest całkowita niezależność od jakichkolwiek instytucji i rządów państwowych a także banków, a więc brak kontroli. Płatności tą walutą w zasadzie nie znają granic, a przeprowadzane transakcje pozostają anonimowe i całkowicie bezpieczne.

Bitcoin to oczywiście nie jedyna krypto waluta, aczkolwiek najbardziej w tej chwili popularna. Inwestycje w bitcoin w ostatnim czasie przynoszą ogromne zyski. Popularne stały się kopalnie kryptowalut, w których „górnicy” wstawiają swoje urządzenia do kopania bitcoina lub innej kryptowaluty, tzw. „koparki”.

Inwestycja w koparki zwraca się już po kilku miesiącach, a inwestor zgarnia co miesiąc kilka tysięcy złotych. Koszt jednej koparki waha się w granicach od kilku do kilkunastu tysięcy dolarów, ale chętnych nie brakuje.

Cały rynek kryptowalut jest na tyle wart na ile wierzą w niego jego użytkownicy. Jak widać ta wiara rośnie, również wśród Polaków. To bardzo dobra informacja, gdyż korzystanie z kryptowalut uwalnia nas spod ucisku systemu, który inwigiluje i kontroluje nas na każdym kroku, nadkładając coraz to nowsze obostrzenia.

Świetną pracę magisterską można by napisać o kryptowalutach. Jest to świetny temat z zakresu ekonomii oraz psychologii inwestowania.

One Comment

Dodaj komentarz